HISTORIE FIRMY

Aby člověk dělal práci dobře s kvalitními výsledky, musí tu práci dělat rád. Zasvětil jsem život traktorům a zemědělství, protože mě tahle práce prostě baví. Už jako malý kluk jsem byl fascinovaný zemědělskou technikou a toto nadšení mi vydrželo dodnes. Zemědělské stroje, které jsem obdivoval před 40 lety, se ale s dnešní moderní technikou srovnávat moc nedají, ale už tenkrát jsem měl sen, svůj traktor vlastnit. Asi bych tomu jako malý kluk nevěřil, že vozový park budu mít dokonce početnější a k tomu všemu budu vlastník firmy zaměřené právě na zemědělské služby.

CESTA ZA TÍM VŠÍM BYLA TRNITÁ ...

Celý život jsem pracoval v zemědělství, ať už to byla zemědělská družstva nebo soukromé zemědělské subjekty. Zemědělství je velmi náročné na čas, a proto na rodinu a další aktivity žádný čas už skoro nezbývá. A pokud jsem alespoň nějaký volný čas chtěl mít, jediná volba byla, zařídit si vlastní firmu a časový plán si sám regulovat. Psal se rok 2010, kdy jsme spolu s kolegou začali spekulovat nad myšlenkou, že bychom se vydali za svým záměrem a založili si vlastní firmu zajišťující „moderní“ zemědělské služby. Slovo dalo slovo a my tak 2 roky nezdolně oslovovali banky a instituce, které by nám náš záměr pomohly uskutečnit. Nebylo to jednoduché, já skoro padesátník, můj kamarád už lehce po padesátce, oba bez velkých finančních prostředků, velkých polností a nemovitostí… Máme také svoje rodiny, a protože jsme především zodpovědní tátové, nechtěli jsme své rodiny postavit do situace, že když by nám náš risk nevyšel, tak by z nás byli bezdomovci. Když už jsme náš sen koncem roku 2012 pomalu a jistě pohřbívali, postavila se za nás firma KVARTO, která se i finančně zaručila při našem případném neúspěchu. Za tento vstřícný krok jim patří velký dík. Ale tím náš příběh nekončí, je to vlastně teprve takový začátek. Ihned po té, co jsme našli možnost, jak sen zrealizovat, začal maraton příprav, starostí a také období strachu a nervozity, ale to vše k začátku podnikání patří.

Den, kdy naše firma spatřila světlo světa, se datuje na 1.3.2013. Už je to více jak 7 let a já můžu upřímně říct, že kdybych se měl opět rozhodovat, tak bych opět a znovu do toho „všeho“ šel i přes všechny nepříjemnosti, které mi podnikání přineslo. Vím, že mi nechybí zkušenosti, protože v zemědělství pracuji od mládí a co mi opravdu neschází je láska k zemědělství. Jediné co nás občas zrazuje je počasí, ale tomu bohužel člověk neporučí.

Přeji si, aby nám nescházela odvaha, pracovitost a přesvědčení, že kdo neriskuje, v životě nic nezíská.

Děkuji za přízeň stávajícím i současným zákazníkům, rodině a přátelům!

Se srdečným pozdravem za PEŠTA Zemědělské služby